środa, 18 lipca 2018
wtorek, 03 kwietnia 2018
Skarb kibica i siatkarska Warta Zawiercie

niedziela, 16 lipca 2017
wtorek, 20 grudnia 2016

14:44, adam81w
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 lipca 2016
Szkoda trochę...

Co powiedzieć po takim meczu? Portugalia nie była lepsza. Walczyli Polacy pięknie. Jak gladiatorzy, z rozumem, z zacięciem. Poziom piłkarski naszej drużyny cudowny. Ale miejsce w półfinale było tylko dla jednej z drużyn. Żal ale taki jest sport. Kuba Błaszczykowski‬ nie martw się. Dla nas i tak jesteś bohaterem. Było blisko medalu w piłce nożnej. Nie sądziłem, że doczekam jeszcze czegoś takiego za mojego życia. Pamiętam Olimpiadę z 1992 roku i ten zawód jak w doliczonym czasie strzelili nam bramkę Hiszpanie. Tyle lat musiałem czekać na coś podobnego.

Ćwierćfinał to piękny wynik. Piękny sen trwał. Przed turniejem gdyby mi ktoś powiedział, że osiągniemy coś takiego popukałbym się w głowę. Dumny jestem z tej drużyny. Dali nam piękne emocje, piękne chwile. Trzeba kontynuować tę drużynę. Nawałka dał radę. Musi trenować dalej.

piątek, 01 stycznia 2016
Interpelacja ws Polonii Wilno i Pogoni Lwów posła Winnickiego

"Interpelacja nr 183
do ministra skarbu państwa, ministra spraw zagranicznych
w sprawie polskich klubów sportowych na Kresach
Zgłaszający: Robert Winnicki

Data wpływu: 17-12-2015

W ciągu kilku ostatnich lat funkcjonujące na dawnych Ziemiach Wschodnich kluby sportowe z sekcjami piłkarskimi przeżywały permanentne problemy na tle finansowym. W przypadku Polonii Wilno skończyło się to bezterminowym zawieszeniem działalności klubu, który grał na zapleczu litewskiej ekstraklasy. Pełnił on nie tylko rolę ośrodka rozwoju kultury fizycznej, ale także zogniskował oddolnie zorganizowaną grupę kibiców – miejscowych Polaków z Wileńszczyzny młodego pokolenia. Warto zaznaczyć, że za wierność biało-czerwonym barwom nasi rodacy byli niejednokrotnie atakowani fizycznie przez Litwinów – niekiedy przy niewystarczającej reakcji litewskiej policji i bierności polskiej dyplomacji. Klub Polonia Wilno ściągał na mecze także młodzież polską z białoruskiej Lidy, położonej również na Wileńszczyźnie, ale za granicą litewsko-białoruską. (...) "

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=21D54736

niedziela, 09 sierpnia 2015
Dziadoski Skarb Kibica Przeglądu Sportowego - runda jesienna 2015/16

Stop barbarzyństwu w nazwach klubów!

Podobno państwo Witkowscy, właściciele LZS Nieciecza są patriotami. Brawo. Ale co to za patrioci co niszczą historyczną nazwę klubu i dodają do niego nazwę swojej firmy? To barbarzyństwo. Takim działaniem pokazuja brak szacunku do historii i tradycji czyli zaprzeczają patriotyzmowi. No i jak to brzmi? Jak brzmi nazwa klubu per Osram Coca Cola CIPA Kamionek. Nie chcę w Polsce Dolcanów Zabki, ma być Ząbkovia. Nie chce Termalic. Ma być LZS Nieciecza.

piątek, 03 kwietnia 2015
patriotyczne oprawy

poniedziałek, 06 października 2014
Młodzież KS Polonii Wilno idzie jak burza

Polonia

"Zdobyte po czterech kolejkach 10 punktów daje Polonii Wilno (bilans 12:4) drugie miejsce w tabeli. Prowadzi drużyna Akademii Piłkarskiej Poniewieża (24:9), która w każdym z meczów zebrała komplet punktów.

Kolejnym rywalem Polonii będą piłkarze Utenos DSC (11:6), plasujący się tuż za plecami Polaków – 9 punktów.

W juniorskiej drużynie Klubu Sportowego Polonia Wilno grają chłopacy z Podbrodzia, Progimnazjum św. Jana Pawła II w Wilnie, ze Szkoły Średniej w Lazdynai oraz uczniowie Gimnazjum św. Rafała Kalinowskiego z Niemieżu."

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13