niedziela, 16 lipca 2017
wtorek, 20 grudnia 2016

14:44, adam81w
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 lipca 2016
Szkoda trochę...

Co powiedzieć po takim meczu? Portugalia nie była lepsza. Walczyli Polacy pięknie. Jak gladiatorzy, z rozumem, z zacięciem. Poziom piłkarski naszej drużyny cudowny. Ale miejsce w półfinale było tylko dla jednej z drużyn. Żal ale taki jest sport. Kuba Błaszczykowski‬ nie martw się. Dla nas i tak jesteś bohaterem. Było blisko medalu w piłce nożnej. Nie sądziłem, że doczekam jeszcze czegoś takiego za mojego życia. Pamiętam Olimpiadę z 1992 roku i ten zawód jak w doliczonym czasie strzelili nam bramkę Hiszpanie. Tyle lat musiałem czekać na coś podobnego.

Ćwierćfinał to piękny wynik. Piękny sen trwał. Przed turniejem gdyby mi ktoś powiedział, że osiągniemy coś takiego popukałbym się w głowę. Dumny jestem z tej drużyny. Dali nam piękne emocje, piękne chwile. Trzeba kontynuować tę drużynę. Nawałka dał radę. Musi trenować dalej.

piątek, 01 stycznia 2016
Interpelacja ws Polonii Wilno i Pogoni Lwów posła Winnickiego

"Interpelacja nr 183
do ministra skarbu państwa, ministra spraw zagranicznych
w sprawie polskich klubów sportowych na Kresach
Zgłaszający: Robert Winnicki

Data wpływu: 17-12-2015

W ciągu kilku ostatnich lat funkcjonujące na dawnych Ziemiach Wschodnich kluby sportowe z sekcjami piłkarskimi przeżywały permanentne problemy na tle finansowym. W przypadku Polonii Wilno skończyło się to bezterminowym zawieszeniem działalności klubu, który grał na zapleczu litewskiej ekstraklasy. Pełnił on nie tylko rolę ośrodka rozwoju kultury fizycznej, ale także zogniskował oddolnie zorganizowaną grupę kibiców – miejscowych Polaków z Wileńszczyzny młodego pokolenia. Warto zaznaczyć, że za wierność biało-czerwonym barwom nasi rodacy byli niejednokrotnie atakowani fizycznie przez Litwinów – niekiedy przy niewystarczającej reakcji litewskiej policji i bierności polskiej dyplomacji. Klub Polonia Wilno ściągał na mecze także młodzież polską z białoruskiej Lidy, położonej również na Wileńszczyźnie, ale za granicą litewsko-białoruską. (...) "

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=21D54736

niedziela, 09 sierpnia 2015
Dziadoski Skarb Kibica Przeglądu Sportowego - runda jesienna 2015/16

Stop barbarzyństwu w nazwach klubów!

Podobno państwo Witkowscy, właściciele LZS Nieciecza są patriotami. Brawo. Ale co to za patrioci co niszczą historyczną nazwę klubu i dodają do niego nazwę swojej firmy? To barbarzyństwo. Takim działaniem pokazuja brak szacunku do historii i tradycji czyli zaprzeczają patriotyzmowi. No i jak to brzmi? Jak brzmi nazwa klubu per Osram Coca Cola CIPA Kamionek. Nie chcę w Polsce Dolcanów Zabki, ma być Ząbkovia. Nie chce Termalic. Ma być LZS Nieciecza.

piątek, 03 kwietnia 2015
patriotyczne oprawy

poniedziałek, 06 października 2014
Młodzież KS Polonii Wilno idzie jak burza

Polonia

"Zdobyte po czterech kolejkach 10 punktów daje Polonii Wilno (bilans 12:4) drugie miejsce w tabeli. Prowadzi drużyna Akademii Piłkarskiej Poniewieża (24:9), która w każdym z meczów zebrała komplet punktów.

Kolejnym rywalem Polonii będą piłkarze Utenos DSC (11:6), plasujący się tuż za plecami Polaków – 9 punktów.

W juniorskiej drużynie Klubu Sportowego Polonia Wilno grają chłopacy z Podbrodzia, Progimnazjum św. Jana Pawła II w Wilnie, ze Szkoły Średniej w Lazdynai oraz uczniowie Gimnazjum św. Rafała Kalinowskiego z Niemieżu."

wtorek, 01 kwietnia 2014
NAJBLIZSZE MECZE POLONII WILNO!! ZAPRASZAMY!

NAJBLIZSZE MECZE POLONII WILNO!! ZAPRASZAMY!
12 Kwietnia
Polonia Wilno – Lietava Jonava
19 Kwietnia
Polonia Wilno – Spyris Kaunas
26 Kwietnia
Polonia Wilno – Silas Kazlu Ruda
4 Maja
Nevezis Kedainiai – Polonia Wilno
10 Maja
Polonia Wilno – Tauras Taurage
16 Maja
MRU Vilnius – Polonia Wilno
20 Maja
Polonia Wilno – Stumbras Kaunas
25 Maja 
Palanga – Polonia Wilno

niedziela, 29 grudnia 2013
Wileńska „Polonia” apeluje o pomoc!

"Za niespełna dwa lata klub sportowy „Polonia" Wilno będzie obchodził jubileusz ćwierćwiecza. Przez cały czas jego istnienia sukcesy mnoży „jedenastka" piłkarska pod identyczną nazwą.Te mają miejsce jak na arenie wewnętrznej tak też w rozgrywkach polonijnych, czego przykładem: wywalczony po mozolnej „wspinaczce" awans do I ligi mistrzostw Litwy; tytuł polonijnych mistrzów świata (1990), czterokrotny triumf w Letnich Igrzyskach Polonijnych (2001, 2003, 2005, 2007) oraz krążki innych barw, zdobyte w tych turniejach.

Tego roku, mimo stale rosnącego widma kłopotów finansowych kierownictwo klubu podjęło decyzję o jej drugim z kolei występie w rozgrywkach I ligi mistrzostw Litwy. W niemałym stopniu zaważyły na tym obietnice finansowego wsparcia, płynące jak ze strony osób prywatnych, tak też przeróżnych instytucji zbiorowych.

Niestety, obietnice te (z rzadkimi wyjątkami) nie znalazły praktycznego pokrycia, co sprawiło, że jesteśmy o krok od wycofania drużyny z rozgrywek na parę miesięcy przed ich tegorocznym zakończeniem. Z niechlubnym przydomkiem bankruta będziemy musieli uciec się do tego drastycznego środka, choć zdajemy sprawę, iż może on być równoznaczny z przekreśleniem istnienia „jedenastki" w ogóle, co – naszym zdaniem – byłoby niepowetowaną stratą dla dotychczasowego dorobku, wykutego staraniem jakże wielu ludzi.

Wychodząc z powyższego, zwracamy się do wszystkich, komu leży na sercu rozwój sportu polskiego na Litwie, z gorącym apelem finansowego ratowania drużyny piłkarskiej wileńskiej „Polonii". Jej sukcesy stanowią bowiem jakże ważny dowód naszej historycznej obecności na ziemi przodków.

Namiary klubu i konto bankowe: w linku"

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13